Sala wiejska niemal jak nowa po remoncie

---

Kosztowała niewiele, przynajmniej w porównaniu do innych, milionowych inwestycji przeprowadzanych przez samorządy. Ale często właśnie takie prace są najbardziej wyczekiwane przez mieszkańców. Właśnie oddano po remoncie salę wiejską w Debrznie Wsi.

- W Debrznie Wsi mamy bardzo dużą powierzchniowo salę wiejską, która już od lat wymagała inwestycji, nakładów finansowych i udało nam się w poprzednim roku załapać na program Wielkopolska Odnowa Wsi, w ramach którego pozyskaliśmy dofinansowanie na wymianę pokrycia dachowego. Oprócz tego udało się ocieplić cały budynek, wykonać strukturę zewnętrzną, udało się wymienić elektrykę, zmienić strop budynku, jak również częściowo podłogę - wymienia Przemysław Kurdzieko, wójt Lipki.

Całkowity koszt inwestycji to 70 tys. zł, z czego blisko połowę stanowi wspomniana dotacja. To jednak nie koniec prac, które należy wykonać w budynku sali wiejskiej. Czeka już kolejny etap, w ramach którego należy wymienić lub wyremontować drewnianą podłogę. Ten właśnie etap zostanie zrealizowany w roku bieżącym.​

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group