Nie będzie nowego oddziału

16.12.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

W Trzcianeckim szpitalu nie będzie nowego oddziału rehabilitacyjnego. Dyrekcja placówki postanowiła zrezygnować z tej inwestycji. Powstanie jednak nowa sala operacyjna i dwie sale porodowe.

Sala operacyjna, powiększony oddział ginekologiczno-położniczy i rozbudowa głównego budynku to przyszłoroczne inwestycje w Szpitalu Powiatowym w Trzciance. Dyrekcja lecznicy rezygnuje jednak z największego zadania, jakim miała być budowa nowoczesnego oddziału rehabilitacji neurologicznej.

Obecnie w trzcianeckim szpitalu działa już oddział rehabilitacji ogólnej. Rehabilitacja neurologiczna miałaby skupić się głównie na chorobach układu nerwowego, takich jak stwardnienie rozsiane czy choroba Parkinsona.

- Zrezygnowaliśmy w chwili obecnej z budowy rehabilitacji neurologicznej z powodów takich, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie planował podpisania kontraktu z naszą placówką. W związku z tym inwestycja, taka rehabilitacja neurologiczna mijała by się z celem - tłumaczy Mirosław Szymajda, dyrektor Szpitala Powiatowego w Trzciance.

Teraz gdy już wiadomo, że szpital w Trzciance wszedł do sieci szpitali, dyrektor zapewnia, że w przyszłych latach postara się o to, aby oddział rehabilitacji neurologicznej powstał. Dodaje także, że od zeszłego roku placówka wykazuje dodatni wynik finansowy, co w znaczny sposób ułatwi realizację zaplanowanych na przyszły rok inwestycji. Te w pierwszym etapie mają pochłonąć ponad 4 miliony złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group