52 mln zł na inwestycyjne w przyszłym roku

15.12.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

52 miliony złotych – tyle Czarnków przeznaczy na przyszłoroczne inwestycje. W mieście powstanie m.in. kompleks rekreacyjny nad rzeką i nowa ścieżka rowerowa. Zmiany doczeka się także jedna z głównych ulic, gdzie zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni, oświetlenie i kostka brukowa.

Już w przyszłym roku mieszkańcy Czarnkowa będą mogli korzystać z kilku boisk do gry w piłkę plażową i nożną tuż nad brzegiem rzeki Noteć nieopodal Mariny. Miasto przy współpracy z Lokalną Grupą Działania wybuduje kompleks rekreacyjny za ponad 400 tysięcy złotych. Postanie także nowa ścieżka rowerowa prowadząca do Śmieszkowa.

Także centrum miasta czekają spore zmiany. Zostanie przebudowana ulica Rybaki i ulica Puca. Tu położona zostanie nowa nawierzchnia jezdni i chodników. Wymienione zostanie także oświetlenie. Powstanie również nowe rondo.

- Ogólnie będzie to poprawa bezpieczeństwa bowiem na zakończeniu ulicy Puca, przy skrzyżowaniu z ulicą Gdańską i ulicą Rzemieślniczą zamiast sygnalizacji świetlnej powstanie małe rondo
- tłumaczy Franciszek Strugała, burmistrz Czarnkowa.

W budżecie jedną z wiodących inwestycji jest także przebudowa byłego gimnazjum pod kątem wymagań 8-klasowej szkoły podstawowej. Pieniądze trafią także na budowę nowej ulicy Lawendowej, przy której powstają cztery budynki mieszkalne.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group