"Twój Vincent"... z naszymi aktorami

12.12.2017   Autor: AK
---

"Twój Vincent" w Wieczorze Dobrego Kina w RCK w Pile. Po projekcji filmu spotkanie z aktorem Robertem Gulaczykiem. Odtwórca postaci Vincenta van Gogha pochodzi... z Trzcianki.

6 października na ekrany kin wszedł wyjątkowy film - „Twój Vincent” opowiadający o życiu Vincenta van Gogha. Od początku film zdobywał uznanie szerokiej publiczności. W rolę Vincenta van Gogha wcielił się aktor teatralny Robert Gulaczyk. Aktor pochodzący z Trzcianki użyczył swojemu bohaterowi nie tylko głosu, ale też i twarzy.

- Pamiętam Roberta, bo uczył się w Pile i do nas przychodził na próby teatru Wirtualnego. Przyjeżdżał z Trzcianki na rowerze, by pod okiem Eweliny Wyrzykowskiej realizować swoją pasję. Bardzo fajny człowiek - mówi Stanisław Dąbek, dyrektor RCK w Pile.

To nie wszystkie "nasze" akcenty w tym filmie. Małego Vincenta zagrał Borys Dominiak... chłopiec z Wałcza. W realizacji filmu brała udział także Anna Kluza z Tuczna.

Po projekcji filmu rozpocznie się spotkanie z Anną Kluzą i Robertem Gulaczykiem. Początek 14 grudnia, o godz. 18.00. Bilet: 15 zł

Polsko-brytyjska produkcja w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana została nominowana do Złotego Globu w kategorii najlepszy film animowany.

Złote Globy są coroczną nagrodą filmową i telewizyjną przyznawaną przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA). Uznawane są obok Oscarów i Emmy za najbardziej prestiżową amerykańską nagrodę w branży telewizyjno-filmowej.

„Twój Vincent” zdobył w Berlinie Europejską Nagrodę Filmową w kategorii filmów animowanych. Obraz wygrał też konkurs filmów animowanych w Szanghaju.

(Loving Vincent) animacja, dramat, kryminał, Polska, Wielka Brytania (85 min.)
reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman
wyst.: Douglas Booth, Jerome Flyn, Robert Gulaczyk, Helen McCrory

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna przyciska dłonie do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. "Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? "Twój Vincent" to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

fot. "Twój Vincent". Robert Gulaczyk - Vincent van Gogh (Materiały prasowe Next Film)

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group