Asta Video Fest

Zmiany w rozkładzie jazdy PKP

---

Od niedzieli 10 grudnia w życie wchodzi nowy rozkład jazdy PKP. Na podróżnych czekają zmiany, zarówno te kosmetyczne – kilkuminutowe, jak i poważne, zmieniające całe trasy znanych już pociągów.

Do Piły bardziej pasują autobusy na przykład.

Zali się spotkana na dworcu mieszkanka Złotowa i sama przyznaje, że pociągiem jeździ rzadko. Dla złotowian zmiany w rozkładzie jazdy nie będą bardzo znaczące. Do większych należy ta dotycząca słynnego w owym czasie TLK Kociewie, który nie będzie miał już na swojej trasie Złotowa i Chojnic. Pojedzie natomiast przez Bydgoszcz i Laskowice Pomorskie. Dotychczasowa trasę Kociewia przejmie TLK Bory Tucholskie. Zmienią się tylko godziny odjazdu. Trochę inaczej sprawa wygląda w przypadku podróżujących z Piły lub do niej.

Nie ma problemu.

– Po szkole mam pociągi, wieczorem też, nie ma problemu z tym.

Pasażerowie co prawda nie narzekają, ale przewoźnicy postanowili wprowadzić pewne zmiany. Należą do nich między innymi pociągi, którymi można dojechać do Warszawy. O innej godzinie odjedzie TLK Moniuszko relacji Szczecin – Warszawa.

Od teraz pociąg będzie kursował codziennie, podobnie jak TLK Kochanowski, który dotychczas kursował tylko w soboty i niedziele, a teraz będzie jeździł od poniedziałku do niedzieli. Pociąg obsługuje trasę Kołobrzeg – Piła – Lublin, również przez Warszawę. Ważne dla pilan są zmiany w funkcjonowaniu połączeń na trasie do Poznania w kontekście remontu torowiska na całej linii

Autobusowa komunikacja zastępcza na linii Poznań-Piła zostanie wprowadzona od 11 marca. W pierwszej kolejności będzie wprowadzona na odcinku Wargowo – Oborniki, a w maju na kolejnym odcinku Oborniki – Piła. - przedstawia Justyna Grzesik, biuro prasowe Przewozów Regionalnych oddz. Poznań

Alternatywą dla komunikacji zastępczej, jest podróż przez Krzyż. Będzie ona pomimo dłuższej trasy, nieco krótsza, ale droższa, ale bez konieczności podróżowania autobusem. W nowym rozkładzie jazdy będzie aż 12 połączeń w dni robocze i 9 połączeń w weekendy. Tabor obsługujący połączenia do Krzyża to szynobusy, a z Krzyża do Poznania będzie można podróżować nowoczesnymi Impulsami i IC. Szczegóły połączeń na rozkładach jazdy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group