Będą większe oddziały w szpitalu

29.10.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Czarnkowski szpital doczekał się dokończenia budowy bloku F. Stojące od kilku lat surowe pomieszczenia przy oddziale pediatrycznym, wewnętrznym damskim i męskim już w przyszłym roku przyjmą gnieżdżących się w ciasnych salach pacjentów.

Rozpoczęły się prace związane z modernizacją bloku F w czarnkowskim szpitalu. Kilka dni temu zarząd Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej przy ulicy Kościuszki podpisał umowę z wykonawcą. Pojawi się po 8 nowych sal na oddziałach wewnętrznych i pediatrycznym. Co na to pacjenci?

- Tutaj ten pion chirurgia, położnictwo bardzo ładnie, ale na wewnętrznym i dziecięcym przydadzą się zmiany.

- Będziemy mieli lepszą jakość leczenia.

- Myślę, że będzie naprawdę dobrze, jak będzie więcej miejsc no to więcej ludzi wtedy może przyjść do szpitala.

Obecnie na trzech remontowanych oddziałach jest możliwość leczenia łącznie 60 pacjentów. Niestety niewielka ilość miejsca zmusza do tego aby łóżka były kumulowane po 3 w kilkumetrowych salach. Powstające skrzydło bloku F pomoże w stworzeniu przestronnych pomieszczeń. To jednak nie wszystkie zmiany jakie czeka czarnkowski szpital.

- W chwili obecnej jeszcze trwają jeszcze prace przy rozstrzygnięciu drugiego postępowania na wykonanie bloku operacyjnego. Spodziewamy się w ciągu najbliższych dni wyłonić wykonawcę.- dodaje Krzysztof Wywrot, dyrektor ZZOZ w Czarnkowie

Zmodernizowane sale mają zostać oddane do użytku pod koniec przyszłego roku. Koszt tych inwestycji to blisko 5 milionów złotych otrzymanych z wieloletniego planu inwestycyjnego powiatu czarnkowsko-trzciackiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group