Uchwała krajobrazowa nie podjęta

28.10.2017   Autor: Redakcja

Wałecka Rada Miasta odrzuciła uchwałę krajobrazową. Projekt przez ponad rok przygotowywali miejscy urzędnicy. Radni wyrzucili jednak uchwałę do kosza.

Podczas prawie sześciogodzinnej sesji Rady Miasta Wałcz procedowano nad uchwała związaną z ustaleniem zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń. Tak zwany projekt krajobrazowy nie znalazł uznania wśród radnych miejskich którzy odrzucili ten wniosek. Z decyzji rady niezadowolona jest burmistrz Wałcza, która podczas komisji przed sesją usłyszała argument przeciw tej uchwale.

- Chodzi o politykę, chodzi o to, że nie będzie można wieszać swoich plakatów, no to jeżeli to jest argument przeciwko porządkowaniu miasta to ja jestem co najmniej zdziwiona. - mówi Bogusława Towalewska, burmistrz Wałcza

Zdziwieni są również miejscy urzędnicy którzy ponad rok przygotowywali tą uchwałę na zlecenie…. rady miasta która ponad rok temu podjęła decyzję o przystąpieniu do przygotowania uchwały krajobrazowej. Radnych do przyjęcia tego projektu nie przekonała prezentacja przygotowana przez urzędników wskazująca obszary w Wałczu gdzie należy uporządkować reklamy.

- Wałcz jak gdyby nie jest miastem które było głównym przedmiotem działań ustawodawcy tak naprawdę chodziło o to, żeby zrobić porządek z tymi sprawami miastach dużych,dużych aglomeracjach czy kurortach turystycznych. - tłumaczy Maciej Goszczyński, radny Rady Miasta Wałcz

Takim miastem jest Kraków gdzie projekt był do publicznego wglądu do końca września a uwagi do uchwały można było zgłaszać do 13 października. Dotyczyły one między innymi dopuszczenia umieszczenia banerów i billboardów na pustych ścianach mieszkalnych budynków prywatnych. Projekt dotyczy wielu zmian dotyczących tablic, urządzeń reklamowych,małej architektury i ogrodzeń.

- Uporządkowanie podstawowych elementów wystroju przestrzeni miejskiej przyczyni się do poprawy harmonii wizualnej całego Miasta i poprawi odbiór przestrzeni. - czytamy w odpowiedzi z krakowskiego urzędu miasta

Projekt ma zostać przedłożony Radzie Miasta pod koniec roku. Czy tamtejsi radni przyjmą tą uchwałę? Czy pójdą za wzorem wałeckiej rady i skierują ją do kosza?

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group