Lepsza perspektywa zawodowa w złotowskim

---

„Lepsza perspektywa zawodowa w powiecie złotowskim” to tytuł projektu, który choć już jest na półmetku, pozostawi na po sobie ślad na długo. I to nie tylko w postaci sprzętu, ale także w formie sukcesów na egzaminie.

– Uczniowie piszą test tak zwany „na wejście”, później po zakończeniu projektu też jest wykonywany test i to jest dla nauczyciela i dla ucznia mierzalne, co rzeczywiście wypracował, czy coś się zmieniło, czy coś wyszło na plus, czy ewentualnie ma jeszcze braki. Wtedy do tego egzaminu w czerwcu może się przygotować - tłumaczy Joanna Olszewska z CKZiU w Złotowie.

A okazję taką ma 33 uczniów w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie. Są to uczniowie kształcący się w technikach w zawodzie elektronik i elektryk oraz uczniowie szkoły zasadniczej w zawodzie sprzedawca.

Na projekt składają się dodatkowe zajęcia zawodowe i te z doradcą zawodowym. Dzięki tym zajęciom młodzi zawodowcy mają być lepiej przygotowani do egzaminów zawodowych. Chociaż projekt ma być realizowany tylko do końca bieżącego roku szkolnego, to wyposażenie zakupione z dofinansowania zostanie dłużej. Wyposażono 20 stanowisk pracy od komputerów począwszy, na krzesłach skończywszy.​

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group