Groźne bakterie w wodociągu szpitalnym

13.10.2017   Autor: Artur Maras
---

Bakterie E. Coli wykryto w wodzie w pilskim szpitalu. Choć od wczoraj czasowo wprowadzono zakaz mycia się i korzystania z wody to dyrekcja zapewnia, że sytuacja została opanowana i nie zagraża zdrowiu pacjentów.

Zakazy używania wody w szpitalu wprowadzono w czwartek.

- Jakaś pani mówiła, że musi kupić wodę, bo podobno woda jest jakaś skażona. Wczoraj jakoś po obiedzie powiedzieli, że nie można się myć, ani broń Boże pić tej wody - mówią pacjenci.

Działania te zdaniem dyrekcji szpitala zostały wprowadzone prewencyjnie. Zakaz ten obowiązywał od wczoraj do dziś, do godz. 14.00 Kolonie E. Coli odkryto w okolicach ujęcia wody, podczas rutynowej comiesięcznej kontroli.

- Wprowadzone od razu zostały czynności zaradcze czyli było dodatkowe chlorowanie wody , spuszczona woda z hydroforów i pobrane próbki wody. Wynik ich jest 0 - zapewnia Rafał Szuca, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Bakterie Coli w wodzie mogą wywoływać m.in zapalenie dróg moczowych, a nawet mogą prowadzić do uszkodzenia nerek. Póki co nie wiadomo jak chorobotwórcze bakterie dostały się do instalacji. Dyrektor podejrzewa, że mogło to mieć związek z remontem jednej z nitek instalacji wodociągowej prowadzonej przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację. Sprawę wyjaśnia także Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group