Od nowego roku nowe pociągi

07.10.2017   Autor: Artur Maras
---

Od stycznia przyszłego roku na tory w Wielkopolsce wyjadą zmodernizowane elektryczne składy EN57. Przewozy Regionalne odebrały już pierwsze wyremontowane pojazdy. Łącznie będzie ich 36. Część z nich będzie jeździć także na trasie z Kołobrzegu do Poznania, czyli przez Piłę.

Pociągi nie są przypisane do konkretnych tras z tego względu będzie je można spotkać losowo jak obsługa różnych połączeń w województwie Wielkopolskim. Pojazd posiada przede wszystkim nowe wnętrze, są to głównie patrząc z punktu widzenia pasażera nowe fotele, toalety przystosowane również do obsługi osób niepełnosprawnych jak również cały pociąg, monitoring wizyjny, wi-fi, klimatyzację i system informacji pasażerskiej na ekranach, które są rozwieszone w całym pociągu. - mówi Dominik Lebda z biura prasowego Przewozów Regionalnych

A także gniazdka dla urządzeń elektrycznych czy przewijaki dla niemowląt. Zmodernizowany pojazd zyskał także nowoczesny napęd. Prezentacja pojazdów odbyła się 5 października i jak zapewniali wówczas przedstawiciele spółki Polregio, pasażerowie znacznie odczują poprawę komfortu jazdy. Modernizacja 36 pojazdów kosztowała ponad 251 mln zł.

fot. spółka Polregio

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group