Ponad milion odszkodowania za Aquapark w Pile

19.09.2017   Autor: Michał Kępiński
---

Co dalej z rozbudową pilskiego Aquaparku? Po zerwaniu umowy z poprzednim wykonawcą od czerwca na budowie nic się nie dzieje. Wkrótce ma to się zmienić. Miasto ogłosiło przetarg, a już za tydzień zostaną otwarte oferty firm zainteresowanych wykonaniem dalszych robót. To nie koniec dobrych informacji jakie płyną z Urzędu Miasta w Pile.

– Udało nam się również z gwarancji zabezpieczającej odzyskać zabezpieczenie należytego wykonania umowy z tytułu tego, że odstąpienie nastąpiło z przyczyn leżących po stronie wykonawcy. I to zabezpieczenie wynosiło ponad milion złotych. Jesteśmy więc po bezpiecznej stronie w tym zakresie
- zapewnia Jolanta Sobieszczyk, dyrektor wydziału rozwoju i funduszy europejskich UM w Pile.

Związane jest to z problemami finansowymi jakie ma poprzedni wykonawca Prefabet Białe-Błota. Dziś już wiemy, że pod koniec sierpnia firma ogłosiła upadłość układową, czyli taką gdzie przy zaspokajaniu wierzycieli jest możliwość zachowania majątku przedsiębiorstwa.

Miasto po zerwaniu umowy z Prefabet Białe-Błota przystąpiło do ogłoszenia nowego przetargu. Postępowanie dotyczące wyboru wykonawcy na dokończenie rozbudowy Aquaparku jest w toku. W poniedziałek miało dojść do otwarcia ofert, jednak Urząd Miasta przychylił się do wniosku wykonawców, którzy mieli pewne wątpliwości i chcieli odbyć wizję lokalną i przedłużył termin o kilka dni. Wszystko więc wskazuje na to, że w piątek o godzinie 10.00 powinniśmy poznać nazwę firmy, która zajmie się dalszą rozbudową pilskiego Aquaparku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group