Imprezowo-sportowe zakończenie lata

02.09.2017   Autor: Redakcja
---

Bieg uliczny, Narodowe Czytanie oraz dożynki. Początek września zapowiada się interesująco.

SOBOTA
PIŁA - PARK MIEJSKI I MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY
- godz. 17.00 Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Prezydenckie czytanie odbędzie się w Parku Miejskim, a starosty w Młodzieżowym Domu Kultury.

PIŁA - PARK MIEJSKI - godz. 19.00 do 1.00 - IV Metafizyczna Noc Artystyczna pod tajemnicza nazwą PIKA w Krainie Czarów. Multimedialne prezentacje pilskich artystów i koncerty. Organizatorzy zapewniają pozytywną energię i wrażenia.

SOBOTA I NIEDZIELA
PIŁA
- Atrium Kasztanowa - Festiwal Foodtrucków, czyli Le mini lemoniada, Krucjata Smakiem, Food Machine, Szarpnij Wieprza, Zkuryczyzbyka Food Truck, Turbo Zapiexy, Naleśniki z Bryki, O Bulwa, KROCZEK Lody Naturalne, Szaman, Crazy Pig, Wokgang, Wrap And Rap, Bydgoskie Złote Paluchy Churros.

NIEDZIELA
PIŁA - Półmaraton Philipsa
. 4,7 tys. biegaczy zapowiedziało swój udział w Półmaratonie Philipsa. Tak dużej liczby biegaczy jeszcze nie było. Trasa półmaratonu, ze względu właśnie na rekordową liczbę uczestników została zmieniona. Utrudnienia drogowe już od soboty. Plac Zwycięstwa zostanie zamknięty już w sobotę o godz. 14.00. Z utrudnieniami w ruchu drogowym trzeba się liczyć oczywiście w niedzielę w godzinach od 10.00 do 14.00. Największe utrudnienia dla kierowców wystąpią w centrum miasta, przy alei Powstańców Wielkopolskich, alei Piastów, alei Wojska Polskiego.

BIAŁOŚLIWIE - Park Dworski Raczyńskich od godz. 14.00 powiatowo-gminne dożynki. Święto plonów rozpocznie korowód, o godz. 14.30 zostanie odprawiona polowa msza święta, a następnie obrzędy dożynkowe w wykonaniu zespołu pieśni i tańca Jabłoneczka z Sadek. Będzie konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i koncerty. Wystąpi Ewa Czajka i zespół Singiel.

ŚRODA
PIŁA - Klub Rockopolis
godz. 19.00 koncert Cygne. Cygne (właściwie Laura Meyer) pochodzi z Nowego Jorku, ale od kilku lat mieszka w Santa Cruz i reprezentuje kalifornijską scenę muzyczną. Artystka porusza się w klimatach folku, szeroko pojmowanego bluesa, akustycznego alternatywnego rocka. Niezależna, utalentowana, trafiająca swoją muzyką do serc odbiorców po obu stronach oceanu. Koncert z serii „płacisz ile chcesz” – to Ty decydujesz ile zapłacisz za bilet!

CZWARTEK
PIŁA - Muzeum Okręgowe
- godz. 18.30 wystawa "500 lat Reformacji w północnej Wielkopolsce". Na wernisażu występ Chóru Ewangelickiego im. Oskara Kolberga w Pile, pod dyrekcją Natalii Karolak.

fot. obraz Tomasza Perlicjana

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group