Pomogą inni?

05.08.2017   Autor: Paweł Różycki
---

W niedzielę o godz. 17.00 pilska Polonia przed własną publicznością zmierzy się ze Stalą Rzeszów w ostatniej kolejce rundy zasadniczej Nice 1. Ligi Żużlowej. Czy wygrana pozwoli zespołowi Tomasza Żentkowskiego na jazdę w rundzie play – off? Niekoniecznie…

Po ostatniej sromotnej porażce w Łodzi 57:33 Euro Finannce Polonia Piła wypadła poza czołową czwórkę ligi, która ma zagwarantowane starty w walce o awans do PGE Ekstraligi. Aby do tej czwórki wrócić trzeba liczyć nie tylko na siebie w meczu ze Stalą, ale również na korzystne rozstrzygnięcia na innych torach, w szczególności w Krakowie lub w Daugavpils. W grodzie Kraka miejscowi podejmą Orzeł Łódź, a Łotysze Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Większe szanse poloniści upatrują w tym, że o niespodziankę postara się pewne awansu do play -off Zdunek Wybrzeże Gdańsk i urwie na Łotwie punkty zespołowi Lokomotiv Daugavpils. Gdyby tak się stało, zakładając zgarnięcie przez ekipę Tomasza Żentkowskiego pełnej puli ze Stalą Rzeszów, Polonia będzie pewna awansu. W zasadzie wszystko będzie wiadomo zanim przy ul. Bydgoskiej sędzia Grzegorz Sokołowski da znak do rozpoczęcia pierwszego biegu, bowiem mecze w Krakowie (początek 12.45) oraz w Daugavpils (początek 14:30) powinny się już zakończyć.

W składzie Polonii na mecz ze Stalą nie ma zasadniczych zmian względem poprzednich pojedynków. Za to goście awizowali przyjazd trzech obcokrajowców. W pierwszym meczu na torze w Rzeszowie pilanie wygrali 47:42.

Stal Rzeszów
1. Nicklas Porsing
2. Josh Grajczonek
3. Nick Morris
4. Marcel Szymko
5. Dawid Lampart
6. Wiktor Lampart
7.

Euro Finannce Polonia Piła
9. Wadim Tarasienko
10. Tomasz Gapiński
11. Adrian Cyfer
12. Michał Szczepaniak
13. Norbert Kościuch
14. Adrian Woźniak
15.

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group