Studiuj w Pile. Co w tym roku przygotowały uczelnie ?

29.07.2017   Autor: Artur Maras
---

Niż demograficzny zagląda coraz bardziej także na uczelnie wyższe. Te, aby wygrać wyścig o studenta, prześcigają się co roku na coraz bardziej atrakcyjne i nowe kierunki. Postanowiliśmy więc sprawdzić co kandydatom na studia mogą zaoferować uczelnie wyższe w Pile.

Rozpoczął się nabór na kierunki oferowane przez pilskie uczelnie. Kandydaci mają w czym wybierać. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile, planuje otworzyć w tym roku łącznie 18 specjalności na 12 kierunkach. W roku ubiegłym największym zainteresowaniem cieszyły się studia dualne prowadzone na Instytucie Politechnicznym.

- Ten nasz kontakt z pracodawcami, z biznesem jest naprawdę bardzo mocny. Mamy podpisanych ponad 30 umów w ramach studiów dualnych i rzeczywiście te studia inżynierskie połączone z większym wymiarem praktyk zawodowych to strzał w 10 – mówi Aleksandra Fabiszak z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się także fizjoterapia, filologia angielska i ekonomia - na tym kierunku w tym roku nowa specjalność: Informatyka - analityk procesów biznesowych. Nowością jest także bezpłatna kosmetologia w formie studiów wieczorowych. Swoją ofertę przygotował także UAM, który w tym roku usamodzielnił się jako Instytut Nadnotecki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Pile i także stawia na praktyczne kształcenie studentów.

- Prowadzimy nabór na gospodarkę wodną i to jest kierunek, który przeszedł poważne zmiany. Niecałe 10% godzin przewidzianych na pierwszych trzech latach studiów to są wykłady. Reszta są to zajęcia terenowe, praktyki w przedsiębiorstwach, zajęcia laboratoryjne, ćwiczenia, konwersatoria – podkreśla Paweł Owsianny – Instytut Nadnotecki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Pile.

Drugi kierunek to technologie informatyczne, które mają być odpowiedzią na zapotrzebowania lokalnego rynku pracy. Chcących poszerzyć swoje kompetencje mają zachęcić podyplomówki z zarządzania oświaty i informatyki stosowanej. Studentów przyciągnąć chce także Wyższa Szkoła Gospodarki z Bydgoszczy, która kilku lat temu otworzyła w Pile Wydział Gospodarki i Techniki.

- Na chwile obecną przygotowaliśmy ofertę na studia licencjackie, magisterskie oraz podyplomowe. Największym zainteresowaniem na studiach licencjackich w tym roku cieszą się logistyka, transport oraz spedycja. Jeśli chodzi o studia magisterskie, studenci najchętniej wybierają tutaj nowość proponowaną w tym roku czyli kryminologię oraz ekonomie managerskąNatalia Gelert – Wyższa Szkoła Gospodarki w Pile.

Swoją ofertę przygotowała także reaktywowana w tym roku Wyższa Szkoła Biznesu, która oferuje studia pierwszego stopnia na kierunkach: administracja oraz zarządzanie a także liczne kursy i studia podyplomowe.
 
Jak ostatecznie wypadła tegoroczna rekrutacja będzie wiadomo w październiku, kiedy w murach uczelni rozbrzmieje Gaudeamus.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group