Sukcesy lekkoatletów z pilskiej Gwardii

18.07.2017   Autor: Michał Kępiński
---

Mistrzostwa Polski Juniorów w Toruniu zakończyły się sukcesem lekkoatletów Gwardii Piła. Wszyscy zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe lub najlepsze wyniki w sezonie. Dwa medale z Torunia przywiozła czołowa Polska sprinterka Klaudia Adamek.

- Wiadomo liczyliśmy na medale Klaudii, bo jest faworytką, jest naszą liderką. Potwierdziła swoją dominację na 100 metrów w Polsce, wygrała piąty raz z rzędu. 11,77 w trudnych warunkach, mokra bieżnia. Na 200 metrów odwieczna rywalka Kotwiła wygrała z nią. Klaudia co prawda pobiegła najlepszy wynik w sezonie 24,09, co życiówki zabrakło 0,02. Dało to tylko srebrny medal, tylko, albo może i aż - mówi Jerzy Żyliński, Gwardia Piła.

Z bardzo dobrej strony w skoku w dal zaprezentował się Jakub Klęsk. Zawodnik Gwardii Piła z wynikiem 7,05 m zajął piątek miejsce. Lekkoatleta wystartował także w trójskoku gdzie zakończył rywalizację na dziewiątym miejscu. Do finału rzutu oszczepem awansowała Angelika Gronowska. W decydującej rozgrywce oszczep poleciał na odległość 41,53 m co dało szóste miejsce. Patrycja Adamek po raz kolejny poprawiła rekord życiowy na 400 m przez płotki. Wynik 63,02 dał jej awans do finału, w którym ostatecznie została sklasyfikowana na ósmym miejscu.

Z dobrej strony zaprezentowały się także sztafety 4x100 m. Gwardzistki zajęły szóstą lokatę, a ich rówieśnicy siódmą. Dwie lekkoatletki Gwardii Piła Klaudia Adamek i Susana Lachele zostały powołane do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów, które w dniach 20-23 lipca odbędą się w Gosseto we Włoszech. Zawodniczki obecnie przebywają na zgrupowaniu kadry w Spale skąd jutro wylecą do Italii.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group