Asta Video Fest

Kolejne nazwy ulic w złotowskim do zmiany

14.07.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Główna ulica w Jastrowiu, a także dwie inne będą mieć zmienione nazwy. To skutek ustawy dekomunizacyjnej. Instytut Pamięci Narodowej wnioskował o zmianę nazw ulic: Żymierskiego, Kiniewicza i Kruczkowskiego.

- Zmiany ustawowe dopadły również naszą gminę do zmiany mieliśmy pięć ulic. Dwie na terenie gminy w miejscowości Sypniewo i tam już Rada Miejska podjęła uchwały, czyli ulica Popławskiego zgodnie z sugestią mieszkańców wraca nazwa ulicy Spacerowej i zgodnie z sugestią IPN ulica Pierwszej Armii Wojska Polskiego będzie od tej pory nosiła nazwę Żołnierzy Pierwszej Armii Wojska Polskiego - tłumaczy Piotr Wojtiuk, burmistrz Jastrowia.

Tymczasem w samym Jastrowiu zdaniem Instytutu Pamięci Narodowej zmianie muszą ulec także nazwy ulic Żymierskiego, Kieniewicza oraz Kruczkowskiego.

O tym jakie nowe nazwy otrzymają te ulice zdecydować mają mieszkańcy. Jak na razie jedną z propozycji dla ulicy Żymierskiego, jest nazwa: ulica Gdańska.

- Od kilku miesięcy trwa akcja zbierania podpisów pod wnioskiem o nadanie jednej z ulic w Jastrowiu imienia rotmistrza Witolda Pileckiego. Obecnie zebrano ponad 400 podpisów. Jest to obecnie nazwa mająca najwięcej poparcie w mieście - informuje Wiesław Fidurski, radny Rady Powiatu Złotowskiego.

W gmachu Urzędu Miejskiego, a także na stronie internetowej gminy, dostępne są formularze dzięki, którym do 21 lipca można zgłaszać swoje propozycje.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group