90-latka z Piły straciła 40 tysięcy złotych

14.07.2017   Autor: Redakcja
---

90-letnia mieszkanka Piły została okradziona przez kobietę, która pod pozorem pożyczenia kartki w celu pozostawienia wiadomości dla sąsiada weszła do jej mieszkania. W ten sposób starsza pani straciła oszczędności swojego życia. Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

We wtorek po godz. 11.00 do domu 90-letniej mieszkanki Piły zapukała kobieta twierdząc, że przyjechała z zagranicy, a celem jej wizyty w Polsce była chęć odwiedzin sąsiada seniorki, którego jednak w domu nie zastała.

- Poprosiła więc starszą panią o kartkę w celu pozostawienia dla niego wiadomości. Właścicielka wpuściła kobietę do mieszkania i poszła do pokoju obok poszukać kartki. Oszustka w tym czasie przeszukała zawartość szafy 90-latki i dokonała kradzieży znajdujących się tam pieniędzy w kwocie prawie 40 tys. złotych - relacjonuje Robert Rak z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Policja apeluje o ostrożność. Oszuści działają pod różnymi legendami, aby osiągnąć swój cel. Na swoje ofiary najczęściej wybierają samotnie mieszkające starsze osoby.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group