Dzienny Dom Pobytu dla Seniorów w... gimnazjum

07.07.2017   Autor: Redakcja
---

W Lubnie powstanie Dzienny Dom Pobytu dla Seniorów. Jest to wspólny projekt Gminy Wałcz i Mirosławiec. Swoje miejsce seniorzy znajdą w budynku po wygaszanym gimnazjum.

Budynek po wygaszanym gimnazjum w Lubnie zyska drugie życie. Powstanie w nim dzienny dom pobytu dla seniorów. Miejsce w nim odnajdą osoby starsze z Mirosławca i okolic.

Już od kilku miesięcy trwały poszukiwania miejsca, w którym seniorzy z Mirosławca mogliby się spotykać. W budynku w Lubnie będą mieć opiekę dzienną, zajęcia z instruktorami, a w razie potrzeby pomoc medyczną.

- Środki na przystosowanie pomieszczeń dla osób starszych jak i na działalność domu będą pochodziły miedzy innymi z programu Senior+ - tłumaczy Piotr Pawlik, burmistrz Mirosławca.

To wspólny projekt gminy Wałcz i Mirosławiec. Wszystko dlatego, że do pierwszej klasy szkoły podstawowej zapisano tylko pięcioro dzieci. Dlatego też w tej części budynku, swoje miejsce odnajdą seniorzy. Cześć pomieszczeń w budynku po gimnazjum zostanie przekazana na potrzeby mieszkańców Lubna. Będą oni mogli również korzystać z sali gimnastycznej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group