Chcesz zostać policjantem? Masz szansę

31.05.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Ponad 300 nowych funkcjonariuszy chce w tym roku zatrudnić wielkopolska policja. Co trzeba zrobić, aby zostać policjantem i jakie testy trzeba zdać?

- Służba w formacji daje szansę na rozwój zarówno osobisty jak i zawodowy. Duży wachlarz szkoleń specjalistycznych służy pogłębianiu wiedzy, a także daje możliwość zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń - przekonuje insp. Piotr Ryżek, komendant powiatowy policji w Czarnkowie.

Potencjalny kandydat powinien posiadać także polskie obywatelstwo , nieposzlakowaną opinię i co najmniej średnie wykształcenie. Musi być także niekarany za wszelkiego rodzaju przestępstwa.

- Jeżeli jesteś w życiu człowiekiem, który potrafi pomagać innym, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny, masz predyspozycje psychiczne i fizyczne do pełnienia służby w formacji uzbrojonej, jesteś zdyscyplinowany i potrafisz dochować tajemnicy to znaczy, że i ty możesz zostać policjantem - dodaje komendant.

Lista jednostek policji do których będą przyjmowane nowe osoby, dokumenty jakie trzeba złożyć i szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group