Rzecznik Praw Obywatelskich odwiedził Piłę

22.05.2017   Autor: Paweł Różycki

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar gościł dzisiaj w Pile. W Sali Miejskiej Inwest Parku odbyła się otwarta konferencja na temat polityki senioralnej. Wśród zaproszonych gości byli nie tylko seniorzy, ale także parlamentarzyści i samorządowcy.

Wielkim zadaniem przed naszym państwem jest stworzenie takiego kompleksowego systemu wsparcia dla osób starszych, tak żeby te osoby maksymalnie długo mogły pozostać w swoim miejscu zamieszkania, w swoim własnym domu, ale żeby byli otoczeni wsparciem znajomych, przyjaciół, gminy, wolontariuszy, organizacji pozarządowych - powiedział Adam Bodnar.

Zdaniem rzecznika obecny system skupiony jest ma wysyłaniu osób starszych do tworzonych domów pomocy społecznej i innych tego typu instytucji. Na spotkaniu w Inwest Parku, Adam Bodnar mówił m. in o modelu wsparcia osób starszych w środowisku zamieszkania. Z kolei Barbara Imiołczyk, dyrektor Centrum Projektów Społecznych Biura Rzecznika Praw mówiła o systemowych rozwiązaniach problemu opieki nad osobami niesamodzielnymi.

W konferencji wzięli udział seniorzy z regionu Północnej Wielkopolski, parlamentarzyści oraz samorządowcy. Spotkanie zakończyło się dyskusją o przestrzeganiu praw obywatelskich w Polsce, w szczególności praw osób starszych i niepełnosprawnych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group