Rozbita grupa przestępcza. Zatrzymani pilanie

12.04.2017   Autor: AK
---

4 mężczyzn trudniących się produkcją, przemytem i handlem amfetaminą na wielką skalę zatrzymali holenderscy policjanci we współpracy z poznańskim CBŚP. Do akcji doszło w Holandii. Wśród zatrzymanych są mieszkańcy powiatu pilskiego.

Zorganizowana grupa przestępcza, w której skład wchodziło 50 osób wprowadziła na polski rynek co najmniej 100 kg amfetaminy, a także haszysz, marihuanę i ekstazy. Grupę policjanci zaczęli rozpracowywać w czerwcu ubiegłego roku. Wówczas to funkcjonariusze CBŚP zatrzymali dwóch mężczyzn, przewożących ukryte w gaśnicy samochodowej 2,5 kg amfetaminy o niemal 100-procentowej czystości. Od tego momentu funkcjonariusze rozpracowywali grupę, która jak się okazało produkcję narkotyku prowadziła w Holandii.

Od pół roku trwały również zatrzymania osób powiązanych z grupą. Byli to kurierzy, przewożący narkotyki z Holandii do Polski, jak też dilerzy-hurtownicy. Pod koniec lutego policjanci zatrzymali w województwach kujawsko-pomorskim i wielkopolskim 9 osób, które trudniły się przede wszystkim wprowadzaniem na rynek, przemyconych narkotyków.

Kilka dni temu policjanci CBŚP wspólnie z policją holenderską zatrzymali kolejne 4 osoby zajmujące się przede wszystkim produkcją narkotyków.

- Wśród zatrzymanych znajdują się mieszkańcy powiatu pilskiego - potwierdza kom. Rafał Szymański z zespołu prasowego CBŚP.

Członkowie grupy produkowali narkotyki w Holandii. Następnie te środki odurzające były przemycane do Polski i tutaj wprowadzane do obrotu w województwach dolnośląskim i wielkopolskim.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż działająca w Holandii grupa przestępcza wytworzyła i wprowadziła do obrotu co najmniej 100 kilogramów amfetaminy, a osoby zaangażowane w jej działalność zajmowały się również uprawą krzewów konopi, a także sprzedażą marihuany i haszyszu oraz tabletek ekstazy.

Dotychczas policjanci zabezpieczyli przeszło 10 kg amfetaminy, kilogram marihuany, tysiąc tabletek ekstazy i pół kg haszyszu. Zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienia przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii usłyszało w tej sprawie 50 osób, z czego 24 osoby zostały w tej sprawie tymczasowo aresztowane.

Na poczet grzywien i środków karnych funkcjonariusze zabezpieczyli mienie o łącznej wartości przeszło 200 tys. złotych. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.

fot. Centralne Biuro Śledcze Policji

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group