W PWSZ w Pile trwa Festiwal Nauki

05.04.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile trwa XI Festiwal Nauki. Festiwal otworzył minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. Tym razem kilkudniowe spotkania zorganizowane są pod hasłem "Ciało i umysł". Do gmachu uczelni zjechali się wykładowcy z całej Polski.

Nie zabrakło ciekawych prelekcji, choćby próby odpowiedzi na zasadnicze pytanie: skąd przyszliśmy?

- Jak się stało, że jeden z gatunków małpy, który wyewoluował w Afryce, w bardzo krótkim czasie, w ciągu stu tysięcy lat rozprzestrzenił się na cały świat. Skąd przyszliśmy? Jakie są nasze losy? Jaka jest zmienność genetyczna człowieka, czy można dzielić ludzi, tak jak się to od wieków robi. A najnowsze badania wykazują, że nie - tłumaczy prof. dr hab. Paweł Golik z Instytutu Genetyki i Biotechnologii, Uniwersytet Warszawski.

Słuchacze mogli dowiedzieć się, czy można naprawić lub popsuć dowolny gen, jak wygląda praca dziennikarza naukowego, a także o pułapkach języka mówionego. Dzisiaj odbył się turniej integracyjny BOCCIA, w którym udział wziął DPS w Rzadkowie i Pile.

Festiwal Nauki na PWSZ w Pile potrwa do 7 kwietnia. W kolejnych dniach odbędzie się kilkanaście spotkań. Wstęp na wykłady jest darmowy.

Szczegółowy program Festiwalu Nauki w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group