W Trzciance buduje się na potęgę

24.03.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Tylu inwestycji mieszkaniowych w Trzciance nie było od lat. W mieście powstaną lokalne zarówno w formule TBS jak i własnościowe. Dzięki temu zwolnią się stare lokale komunalne dla kolejnych oczekujących. Gmina przymierza się też do budowy mieszkań socjalnych.

W Trzciance mury pną się do góry. W mieście powstają cztery nowe budynki wielorodzinne o wysokim standardzie. Dwa z nich to inwestycje prywatne, a kolejne buduje Trzcianeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego i Spółdzielnia Lokatorsko-Własnościowa w Trzciance.

- Wiele młodych osób z Trzcianki emigruje przez to między innymi, że nie ma perspektywy na swoje mieszkania – mówi mieszkaniec Trzcianki.

Łącznie w mieście pojawić ma się 70 nowych mieszkań. Dwadzieścia rodzin będzie mogło zamieszkać przy ulicy Matejki, gdzie Spółdzielnia Lokatorsko-Własnościowa stawia swój budynek.

- Zgodnie z harmonogramem powinniśmy oddać budynek w granicach 15 października i wtedy chcielibyśmy przekazywać lokale mieszkaniowe przyszłym właścicielom – deklaruje Przemysław Gorczyński, zastępca prezesa SMWL w Trzciance.

Kolejny gmach powstaje przy ulicy Kopernika. Tam Trzcianeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego stawia 24 rodzinny blok. Jest to bliźniaczy budynek do tego, który powstał w 2009 roku. Na tej inwestycji TTBS jednak nie kończy. Towarzystwo otrzymało zielone światło na rozpoczęcie prac przy ulicy Mickiewicza.

- W lutym tego roku dostaliśmy odpowiedź z BGK z warszawy, że wniosek uzyskał pozytywną ocenę wiarygodności kredytowej. Mamy nadzieję, że na jesień tego roku rozpoczniemy budowę - tłumaczy Mariusz Kukuś, prezes TTBS.

Z tego jak ważne są inwestycje mieszkaniowe doskonale zdaje sobie sprawę trzcianecki magistrat. Nie raz w ubiegłym roku na sesjach Rady Miejskiej podkreślany był problem braku mieszkań nie tylko tych komunalnych.

- Na tę chwilę liczba oczekujących w Trzciance to jest ponad sto rodzin i sądzę, że przez najbliższe dwa lata na pewno te rodziny, które do nas składały wniosek dostaną propozycję możliwości zamieszkania - mówi Krzysztof Czarnecki, burmistrz Trzcianki.

Czy oddanie nowych mieszkań rozwiąże kryzys mieszkaniowy w Trzciance? O tym przekonamy się do końca tego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group