Co to był za pokaz

12.03.2017   Autor: Jakub Sierakowski
---

Fundacja „Złotowianka” zorganizowała wyjątkowy pokaz mody. Kreacje prezentowały między innymi modelki na wózkach inwalidzkich. A wszystko to w szczytnym celu , bo zbierano pieniądze na podopiecznych fundacji i przełamywano bariery związane z niepełnosprawnością.

- Wszyscy rozmawiamy o niepełnosprawności, ale często jest tak, że niewiele z nas ociera się o nią. Chcieliśmy pokazać co można zrobić, jak można te osoby dowartościować, jak one mogą się czuć i jak mogą być szczęśliwe. Niektóre z nich marzyły o tym od zawsze., więc chcieliśmy spełnić też ich marzenia poprzez to, że chcieliśmy zebrać pieniądze na podopiecznych powiatu pilskiego. - mówi Ewa Ryczkowska z Fundacji „Złotowianka”

Efektem tego był właśnie pokaz mody. Modelki prezentowały kreacje kilku polskich projektantów. W przerwie między pokazami prowadzono licytacje, z których pieniądze przekazano na rzecz fundacji. Całą imprezę uświetniły także występy zwycięzcy programu „Mam talent” Jakuba Heforta i iluzjonisty, Filipa Nykiela. Oprócz zbiórki pieniędzy, głównym celem pokazu było także przełamywanie barier związanych z osobami niepełnosprawnymi i pokazanie, że świat mody i pięknych kreacji jest stworzony także dla nich.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group