SOS dla Syrii już od poniedziałku

05.03.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

SOS dla Syrii. Od poniedziałku 6 marca rusza akcja „Skarbonka dla Syrii - dzieci z Piły, dzieciom z Syrii”. Podczas sześciu dni odbędą się akcje edukacyjne w szkołach, zbiórka pieniędzy i koncert charytatywny.

- To, co może być najgorszego w życiu to brak pokoju, czyli wojna. Wojna, które ma różne oblicze. Dla najmłodszych z Syrii to jest ich całe życie. Zarówno księża jak i siostry salezjanki pracują na tych terenach objętych wojną. Siostry prowadzą w Damaszku szpital. Księża salezjanie w jakiś szczególny sposób wpisali się w te historie bardzo, powiedziałabym bohatersko – mówi siostra Maria Bihun, współorganizatorka akcji

Teraz takim bohaterem może zostać każdy pilanin. Od poniedziałku wolontariusze z puszkami pojawią się w centrach handlowych. Pomóc będzie można także 12 marca podczas finałowego koncertu w Regionalnym Centrum Kultury, gdzie również prowadzona będzie zbiórka. Organizatorem akcji jest gmina Piła i Polska Akcja Humanitarna. Program koncertu dostępny jest m.in. na stronie internetowej pilskiego RCK.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group