Rejonizacja szkół w Złotowie stała się faktem

---

W Złotowie funkcjonują obecnie dwie szkoły podstawowe, jeden zespół szkół i jedno gimnazjum. Mowa o szkołach publicznych. Po reformie, czyli od 1 września na mapie szkół w mieście będą trzy podstawówki.

Miasto zostało podzielone na trzy rejony, a uczniowie przyporządkowani do placówek zgodnie z adresami.

Dokonaliśmy analizy potencjału lokalowego szkół. Liczyliśmy ile szkoły maja pomieszczeń, jakie mają możliwości przyjęcia i na podstawi tej analizy, bardzo rzetelnej, ustaliliśmy ile szkoły mogą, zakładając że będą już ośmiopoziomowe, przyjąć uczniów - mówi Małgorzata Chołodowska, zastępca burmistrza Złotowa.

W opracowaniu tym posiłkowano się także danymi demograficznymi, analizując ile dzieci urodziło się przy danej ulicy. Od września w Złotowie będą funkcjonowały trzy publiczne szkoły podstawowe: szkoła nr 1 przy Bohaterów Westerplatte, szkoła nr 2 przy 8-go Marca i szkoła nr 3 przy ul. Szkolnej. I to właśnie „trójka” przyjmie najwięcej uczniów przede wszystkim z racji największych możliwości lokalowych.

Pozostawiono jednak w szkołach dodatkowe miejsca dla tych dzieci, których rodzeństwo już uczy się w danej placówce i dla tych, które po zmianach musiały by zmienić szkołę, by mogły w niej zostać. Pełen wykaz adresów dostępny jest W Biuletynie Informacji Publicznej złotowskiego magistratu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group