Trener Enea PTPS Piła na dłużej związał się z klubem

05.01.2017   Autor: Paweł Różycki
---

Jak informuje Enea PTPS Piła, Jacek Pasiński będzie trenerem pierwszej drużyny siatkarek, co najmniej do końca maja 2018 roku. Na początku tego roku pilski klub i szkoleniowiec podpisali stosowną umowę.

Pilskie Towarzystwo Piłki Siatkowej przedłużyło umowę z dotychczasowym trenerem zespołu Enea PTPS Pila, Jackiem Pasińskim, do 31 maja 2018 roku. Pierwotny kontrakt kończył się 31 grudnia 2016 roku.

-Jestem bardzo zadowolony, ze już teraz udało się nam podpisać kontrakt z trenerem Pasińskim, który obowiązywać będzie również w przyszłym sezonie. To pozwoli na spokojne budowanie drużyny na kolejne lata - powiedział Radosław Ciemięga, prezes PTPS.

Jacek Pasiński pochodzi z Łodzi. Ma 48 lat. W młodości trenował siatkówkę w klubie Resursa Łódź. Występował na pozycji środkowego w drużynie Skra Bełchatów, z którą w 1999 roku awansował do ekstraklasy. Następnie grał w drugoligowej Wifamie Łódź oraz w Bzurze Ozorków. Występował także w kadrze narodowej, trenowanej przez Stanisława Gościniaka.

Od 2005 roku trenował drużynę, początkowo Budowlanych-Start Łódź, a od 2007 Budowlanych Łódź. W kolejnych sezonach awansował, najpierw z ligi wojewódzkiej do II ligi, w kolejnym roku do I ligi, a w następnym do ekstraklasy. Od grudnia 2009 roku trenował drużynę UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki. W połowie listopada 2016 roku objął drużynę PTPS Pila, która zajmowała wówczas ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Po dziesięciu kolejkach rozegranych pod wodzą Jacka Pasińskiego zespół Enea PTPS Pila awansował na miejsce siódme.

źródło: PTPS Piła/www.ptps.pl
fot. Jan Ilski/PTPS Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group