Asta Video Fest

Basket bez pieniędzy z miasta. Co dalej z klubem?

19.12.2016   Autor: Redakcja
---

Pilski ratusz ogłosił zasady finansowania sportu kwalifikowanego przez miasto. Wśród dyscyplin, które zamierza dofinansować samorząd w przyszłym roku zabrakło koszykówki. Decyzja ratusza pod dużym znakiem zapytania stawia dalsze funkcjonowanie klubu Basket Piła.

"W roku 2017 miasto Piła będzie finansowało sport kwalifikowany w 3 dziedzinach, a mianowicie będzie to żużel, siatkówka oraz piłka halowa. Poziom klubów, które reprezentują te dziedziny sportu w mieście wzrasta i z tego względu miasto na te dziedziny zamierza przeznaczyć środki finansowe. Wysokość dotacji dla siatkówki i futsalu będzie nie mniejsza niż w latach poprzednich" - zapowiedział podczas niedawnej konferencji prasowej wiceprezydent Piły Krzysztof Szewc.

Decyzja samorządu pod znakiem zapytania stawia dalsze funkcjonowanie klubu Basket Piła.

W sieci pojawiło się już oficjalne oświadczenie zarządu KS Basket Piła.

"Przekazane informacje do opinii publicznej przez wiceprezydenta Krzysztofa Szewca i Dyrektora MOSiR Piła Dariusza Kubickiego o braku wsparcia finansowego dla naszego Klubu w 2017 roku ze strony miasta Piły, niosą tragiczne w skutkach konsekwencje, zmierzające do zakończenia funkcjonowania Klubu Sportowego Basket Piła w naszym mieście" - piszą w oświadczeniu Tomasz i Przemysław Pochylscy, założyciele pilskiego Basketu.

Pochylscy zaznaczają, że już w bieżącym roku brak pomocy finansowej z miasta "w bardzo wielkim stopniu nadszarpnął płynność i funkcjonowanie klubu" i już wtedy zarząd rozważał wycofanie drużyny z rozgrywek drugiej ligi - sezon udało się zakończyć, ale obecnie drużyna basketu (decyzją zarządu) gra już w trzeciej lidze.

"Żaden z obecnych przedstawicieli miasta nie podał konkretnej, merytorycznej przyczyny, dlaczego podjęto taką decyzję" - informuje zarząd KS Basket Piła.

Przeczytaj więcej o: pila, basket piła, sport piła,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group