Twoja krew ratuje życie!

07.12.2016   Autor: Paweł Różycki

W Pile odbyły się Dni Honorowego Krwiodawstwa zorganizowane przez oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Finał akcji miał miejsce w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra”.

Jak wynika ze statystyk, w powiecie pilskim każdego roku krew oddaje około 3600 osób. Dzięki nim, w ciągu dwunastu miesięcy udaje się zebrać 1400 litrów płynu życia. Mimo że pracownicy punktów krwiodawstwa nie narzekają na nudę, to wciąż proszą o więcej. Nic dziwnego – krwi nie da się wyprodukować, dlatego trzeba liczyć na zdrowe serca ludzi dobrej woli.

Za nami Dni Honorowego Krwiodawstwa, które w Pile zorganizował oddział Polskiego Czerwonego Krzyża z prezesem Mirosławem Welcem na czele. Finał akcji odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra”. Władze powiatu reprezentował Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu, który podczas spotkania wręczył upominki i podziękowania zasłużonym krwiodawcom.

Wyróżnienia otrzymali krwiodawcy i promotorzy krwiodawstwa: Marian Makuch, Karolina Jelińska, Henryk Obarski, Sebastian Pieczul, Krzysztof Siwiak oraz Tadeusz Tomaszewski. Tego samego dnia podsumowano także zakończony zwycięstwem reprezentacji „Mechanika” turniej „Młoda krew ratuje życie”.

Uczestnicy konkursu nie od dziś dobrze wiedzą, gdzie w Pile można oddawać krew. Mniej zorientowanym przypominamy, że punkt znajduje się na parterze Szpitala Specjalistycznego. Zdrowe osoby w wieku 18-65 lat mogą się zgłaszać w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 7:30 – 10:30 oraz w środy od 12:00 do 16:00. Każdy jest bardzo mile widziany!

źródło: materiały prasowe Starostwa Powiatowego w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group