Kampania złotowskich strażaków rozpoczęta

07.12.2016   Autor: Paweł Różycki
---

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie rozpoczęła kampanię społeczną pod nazwą „Czad i Ogień – Obudź Czujność”.

Spotkanie rozpoczynające kampanię odbyło się w Starostwie Powiatowym w Złotowie w ramach okresowego posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarzadzania Kryzysowego. Podstawowe informacje na temat kampanii przekazał komendant powiatowy PSP w Złotowie kpt. Jarosław Kołak oraz pozostali funkcjonariusze komendy. Dodatkowo uczestnicy spotkania zapoznali się z filmem informującym o zagrożeniach powstałych na terenie województwa wielkopolskiego, dotyczącym nie przestrzegania oczyszczania i przeglądów technicznych kominów oraz używania nieprawidłowego opału. Nadto przeprowadzono praktyczną demonstrację urządzeń czuwających nad bezpieczeństwem w mieszkaniach, w tym m.in. czujek dymu, tlenku węgla i zintegrowanych systemów domowego bezpieczeństwa.

Odniesiono się także do sytuacji pożarowej w powiecie złotowskim, w szczególności pod kątem pożarów przewodów kominowych w budynkach mieszkalnych i osób poszkodowanych w wyniku negatywnego oddziaływania produktów toksycznych i niepełnego spalania w tym, tak niebezpiecznego, tlenku węgla.

W spotkaniu oprócz członków zespołu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych ze wszystkich gmin powiatu złotowskiego zajmujący się zasobami mieszkaniowymi, zarządzaniem kryzysowym, oraz kominiarze, przedstawiciele nadzoru budowlanego, powiatowego centrum pomocy rodzinie i pracownicy starostwa powiatowego.

fot. PSP Złotów

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group