Przerwana sesja Rady Miasta

24.11.2016   Autor: Redakcja
---

Przerwana sesja Rady Miasta w Wałczu. Radni zdecydowali o przesunięciu na przyszły tydzień dyskusji na temat zmian budżetowych. Podczas sesji udało się jednak przyjąć cześć uchwał.

Problemy podczas sesji pojawiły się przy omawianiu projektu uchwały zmieniającej tegoroczny budżet. Proponowane zmiany dotyczyły przeznaczenia dodatkowych środków na przedszkola niepubliczne oraz dodatkowe wynagrodzenia dla nauczycieli. W związku z wieloma wątpliwościami co do proponowanego projektu zdecydowano o przesunięciu części obrad.

Sesja będzie kontynuowana w następnym tygodniu. Podczas obrad rady udało się przyjąć cześć uchwał. Jednym z głównych punktów sesji miało być uchwalenie stref płatnego parkowania w mieście. Miała to być podstawa do przygotowania planu ustawienia parkomatów. Projekt jednak został zdjęty z planu sesji na wniosek władz miasta.

Podczas sesji przyjęto sprawozdanie z realizacji strategii rozwiązywania problemów społecznych za lata 2013-2015. Listopadowa sesja to również zaakceptowanie przez radnych uchwalenie planu rozwoju i modernizacji Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Przedstawiono również stan realizacji inwestycji miejskich.

Radni podczas przyszłotygodniowych obrad maja również o przeznaczenie większych środków na Orszak Trzech Króli. Dzięki temu impreza będzie bogatsza.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group