ZUS namawia seniorów do zakładania kont

07.10.2016   Autor: Jakub Sierakowski
---

Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce, aby jak najwięcej osób, które pobierają świadczenia, miało konto bankowe. Chce do tego zachęcić przede wszystkim osoby starsze. Według statystyk z 7,8 milionów osób pobierających świadczenia z ZUS, aż 2,5 miliona nie posiada konta bankowego i wypłaty rent i emerytur otrzymują pocztą.

Na terenie obsługiwanym przez pilski Oddział ZUS statystyki są całkiem niezłe. 69 proc. świadczeń jest przekazywanych na rachunki osobiste. To, aby środki były przekazywane bezpośrednio na konta bankowe, jest ważne z kilku powodów.

- Przede wszystkim pieniądze są wtedy bezpieczniejsze, znika ryzyko kradzieży, a emeryci i renciści bez wychodzenia z domu, mogą je inwestować, chociażby zakładając lokaty. Są to też spore oszczędności dla budżetu państwa, bo ZUS na podstawie umowy z Pocztą Polską, musi jej płacić za wysyłkę rent i emerytur. A koszty tego są ogromne, bo sięgają nawet około 200 milionów złotych rocznie - czytamy w komunikacie ZUS.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ubiegłym roku zorganizował konkurs, aby wybrać bank, który swoją ofertą ma zachęcić emerytów i rencistów do zakładania kont. Zwyciężył bank, który oferuje darmowe odbieranie świadczeń, prowadzenie rachunku, krajowe przelewy, wypłaty z bankomatu i obsługę karty płatniczej. Bezpieczeństwo tego projektu i darmowe usługi są gwarantowane przez ZUS.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group