Asta Video Fest

Pilski wiadukt zostanie otwarty w piątek wieczorem

06.10.2016   Autor: Artur Maras
---

Zakończył się remont drugiej nitki wiaduktu nad torami kolejowymi. Obiekt przeszedł już wszystkie odbiory techniczne. Otwarcie zaplanowano na najbliższy piątek.

Modernizacja wiaduktu kosztowała Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad 15 mln złotych.

- Został on wyremontowany od spodu, czyli podpory, dźwigary i góra, czyli ta część, z której korzystają kierowcy. Na tym etapie jesteśmy po wszystkich odbiorach technicznych. Planowany termin przywrócenia ruchu na wiadukcie to najbliższy piątek, 7 października. Otwarcie wiaduktu nastąpi w godzinach wieczorno-nocnych, żeby nie kolidowało to z ruchem i żeby nie było uciążliwe dla kierowców
- tłumaczy Alina Cieślak, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu.

Remont drugiej nitki trwał ponad rok. Prace, których koniec wstępnie planowano na czerwiec, opóźniły się ze względu na gorszy niż początkowo oceniano stan techniczny obiektu. Ze starej konstrukcji pozostał tylko szkielet, resztę trzeba było dobudować. Koszt remontu drugiej nitki, która zostanie otwarta dla ruchu w piątek, wyniósł około 8 mln złotych. Ta wyremontowana jako pierwsza i oddana do użytku w 2014 roku kosztowała ponad 7 mln. GDDKiA zapłaciła więc za remont pilskiego wiaduktu 15 mln złotych.

Jednocześnie rozpoczął się remont Al. Piastów. Częściowo dla ruchu kierowców została wyłączona jedna nitka drogi, prowadząca w kierunku centrum miasta.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group