Dwutlenek węgla szansą dla wsi - twierdzi minister

09.09.2016   Autor: Redakcja
---

Dwutlenek węgla i przetwarzanie odpadów szansą na rozwój Polski? Według ministra Środowiska wykorzystując te aspekty mniejsze miejscowości mogą stać się samowystarczalne energetycznie. Takim przykładem może być Tuczno.

- Tuczno jest jednym z terenów, które znam i myślę, że jest gotowe, aby być samowystarczalne energetycznie na bazie odnawialnych źródeł energii. Te źródła to produkowane przez rolnictwo i leśnictwo odpady, a wykorzystanie tego i uniezależnienie się, samowystarczalność znaczy nic innego jak nowe miejsca pracy dla tych ludzi, którzy będą przetwarzać pozostałości rolne i leśne na cele energetyczne - twierdzi prof. Jan Szyszko, minister środowiska.

Minister środowiska podkreślał również pożyteczną rolę dwutlenku węgla, który może zostać wykorzystany do odnawiania gleb i zasobów leśnych. W stacji badawczej w Tucznie, należącej do ministra Szyszki od 30 lat są prowadzone badania jak wykorzystać ten składnik powietrza, także do regeneracji zasobów leśnych. Wyniki prowadzonych badań będą przedstawiane podczas kolejnych seminariów które odbędą się między innymi w Białowieży.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group