Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym

12.08.2016   Autor: Redakcja
---

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Dolaszewie pod Piłą. Kierowca jechał drogą Piła - Kłoda. Pasażer został ranny.

Pod pociąg TLK Lubomirski na niestrzeżonym przejeździe wjechał samochód osobowy marki Volkswagen. Kierowca poniósł śmierć na miejscu. Pasażer - mężczyzna około 30-letni z obrażeniami ciała został przewieziony do pilskiego Szpitala Specjalistycznego. Na miejscu wypadku pracuje policja i straż pożarna. Ruch kolejowy na linii do Szczecina został wstrzymany.

- Nie znamy powodów dla których kierowca nie zachował ostrożności i nie zatrzymał się przed znakiem STOP. Specjalna komisja wyjaśni przyczyny zdarzenia do którego doszło dzisiaj o godzinie 12.40 na przejeździe kolejowo-drogowym na linii pomiędzy Piłą a Wałczem. Ruch pociągów został wstrzymany. Przewoźnik Przewozy Regionalne uruchomił zastępczą komunikację autobusową między Piłą a Wałczem. Pasażerowie z pociągu IC relacji Szczecin – Bydgoszcz, który uczestniczył w wypadku zostali zabrani do Bydgoszczy autobusami. Na stacjach i przystankach podawane są informacje o zmianach w komunikacji. Po zakończeniu prac służb na miejscu ruch pociągów zostanie wznowiony.
 
98% wszystkich kolizji na przejazdach kolejowo – drogowych spowodowane jest nieostrożnością uczestników ruchu drogowego. Ignorowanie znaku STOP, omijanie półrogatek, wjeżdżanie na przejazd przy zapalonym czerwonym świetle na sygnalizatorze oraz brak poszanowania innych przepisów ruchu drogowego to nadal najczęstsze przyczyny zdarzeń na przejazdach kolejowo – drogowych. Prowadzona przez Polskie Linie Kolejowe kampania Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!” od 12 lat uświadamia kierowcom, jak ważne jest poszanowanie przepisów przy przekraczaniu linii kolejowych
- czytamy w oświadczeniu nadesłanym przez Zbigniewa Wolnego z PKP PLK.
 

fot. Piotr Chamczyk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group