Historyczny medal dla Polski!

17.07.2016   Autor: Magdalena Lach
---

Wielkim sukcesem zakończyły się I Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych dla Klaudii Adamek – zawodniczki KS Gwardia Piła. Podopieczna Romana Marciniaka wywalczyła brązowy medal w biegu na 100 m.

Skromna, ale przy tym bardzo utalentowana – Klaudia Adamek z KS Gwardia Piła odniosła jeden z największych sukcesów dla pilskiego klubu lekkoatletycznego. W swoich wypowiedziach przed mistrzostwami podkreślała, że chciałaby tylko dobrze pobiec. Nie obiecywała sukcesu, ani żadnych medali. Dzisiaj ciężka praca zaowocowała medalem dla Polski, klubu, ale również dla Piły.

Sprinterka na co dzień trenująca pod okiem trenera Romana Marciniaka udanie rozpoczęła zawody. W swoim biegu półfinałowym zawodniczka Gwardii zajęła 2. miejsce z rezultatem 11,78, co dało jej awans do wielkiego finału i realną szansę na medal dla Polski.

Finał biegu na 100 m. z udziałem Adamek mógł podobać się kibicom zgromadzonym na stadionie. Reprezentantka Polski wygrała brązowy krążek o 0,007 sekundy. Adamek w biegu finałowym uzyskała rezultat 11,80.