Naturalisko w Łobżenicy i Laur Krajeński

28.06.2016   Autor: Artur Maras
---

Trzy dni trwała w Łobżenicy impreza o nazwie Naturalisko. Nie zabrakło licznych przedstawień, koncertów kapel, tradycyjnego jarmarku, zawodów konnych czy rywalizacji sołectw z gminy.

Impreza ma promować to co najlepsze na Krajnie. - Wychodzimy z założenia, że najważniejsza jest promocja wewnętrzna, czyli my w Łobżenicy i na terenie naszej gminy musimy się najpierw polubić i dopiero potem tą dobrą atmosferą emanować na zewnątrz. Zależy nam na tym aby Łobżenica była znana, Łobżenica leży w centrum Krajny, jest sercem Krajny oczywiście ma silny związek z Górką Klasztorną, z Matką Boską Górecką. Chcemy budować markę tej naszej Łobżenicy, oczywiście w oparciu o nasze produkty - zapewnia Piotr Łosoś, burmistrz Łobżenicy.

Wszystko to w ramach Naturaliska, czyli cyklicznej imprezy trwającej trzy dni. Pierwszego dnia odbywają się dni Łobżenicy. Wtedy to oprócz koncertów, konkursów, czy przedstawień można było także spróbować i zakupić tradycyjne wyroby. Drugiego dnia na plaży w Trzebnicy rywalizowały ze sobą sołectwa z gminy. Trzeciego dnia odbywają się zawody konne na boisku w Luchowie.

Impreza ma promować Krajnę i jej walory, szczególnie te turystyczne. Podczas Naturaliska po raz pierwszy przyznano nagrodę Laur Krajeński. Jedna z nich trafiła do TV ASTA.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group