Asta Video Fest

Absolutorium dla burmistrza Mirosławca

28.06.2016   Autor: Redakcja
---

Dobrze zrealizowane inwestycje i rozsądne zarządzanie budżetem za 2015 rok tak radni miejscy w Mirosławcu uzasadniali absolutorium dla burmistrza Piotra Pawlika.

Pomimo braku środków zewnętrznych udało się zrealizować wiele inwestycji w mieście. A ten rok był dla samorządu niełatwy.

Był wymagający, bo był bez środków zewnętrznych i trzeba było tylko bazować na środkach własnych. Także ponad dwa miliony dwieście tysięcy złotych, które wydatkowaliśmy na inwestycję były związane tylko z naszymi oszczędnościami, myślę że zrobilibyśmy więcej gdyby te dofinansowania były możliwe w roku 2015, ale zrobiliśmy tyle ile się dało z tego co mieliśmy - tłumaczy Piotr Pawlik, burmistrz Mirosławca.

Prawie milion złotych został przeznaczony na modernizację pierwszego piętra w szkole podstawowej. Udało się również wykonać kolejny etap remontu ulicy Sprzymierzonych. Teraz mieszkańcy Mirosławca Górnego czekają na wymianę stu lamp.

Udało się również zdobyć dofinansowanie z programu PROW na wykonanie trzeciego etapu remontu ulicy Sprzymierzonych. Planowane są również prace termomodernizacyjne w trzech budynkach w gminie: przychodni zdrowia w Mirosławcu, budynku socjalnego na stadionie miejskim i świetlicy wiejskiej w Łowiczu Wałeckim.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group