Asta Video Fest

Ścieżka edukacyjna nad jeziorem Baba w Złotowie

---

Nowa ścieżka edukacyjna nad jeziorem Baba odsłonięta, a na niej złotowska przyroda. Teraz spacerując, złotowianie będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat tego, co ich otacza.

W Złotowie w granicach miasta są jeziora o różnym charakterze. - Jezioro Baba jest pod tym względem wyjątkowe, bo proces eutrofizacji, który tu się odbywa, daje konkretne skutki przyrodnicze, pozytywne. Tu jest bardzo duża liczba ptaków. Mieszkańcy tej części miasta na pewno mają częste spotkania ze zwierzyną, choćby niczym dziwnym nie jest spotkanie sarny - tłumaczy Adam Pulit, burmistrz Złotowa.

Jednym z ciekawszych ptaków zamieszkujących okolice jeziora Baba jest brzęczka, która wydawanym przez siebie dźwiękiem umila złotowianom spacery. Więcej o przyrodzie, którą spotkamy spacerując wzdłuż jeziora można się dowiedzieć z tablic wchodzących w skład ścieżki edukacyjnej odsłoniętej uroczyście właśnie w Dniu Ziemi. Charakterystykę terenu podczas uroczystości przybliżyli zgromadzonym uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Złotowie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group