Asta Video Fest

W Trzciance nie będzie już dworca PKS

14.04.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Czy trzcianecki dworzec PKS zniknie z centrum miasta? Na pewno nie będzie już taki sam. Zakończyły się negocjacje pomiędzy gminą a Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Wałczu w sprawie wykupienia dworca autobusowego.

Dziś jeszcze odjeżdżają stąd autobusy. Ma się to jednak zmienić. Gmina Trzcianka kupuje dworzec PKS znajdujący się na placu Pocztowym. Urząd Miejski wyda na ten cel 400 tysięcy złotych. Ten krok ma rozpocząć wielomiesięczne przygotowania do rewitalizacji centrum miasta.

W miejscu w którym obecnie znajduje się budynek PKS-u ma stanąć fontanna. Z centralnej części placu znikną także stanowiska autobusowe. Burmistrz miasta, który od przyszłego roku będzie odpowiedzialny za funkcjonowanie transportu publicznego w gminie chce całkowicie zrezygnować z dużego dworca w Trzciance. - Nowe przepisy, które mają wejść w życie od nowego roku, jeszcze ograniczają ilość autobusów przejeżdżających przez Trzciankę, także w mieście będą dwa miejsca postojowe: plac Pocztowy i przy dworcu PKP - tłumaczy Krzysztof Czarnecki, burmistrz Trzcianki.

W północnej części placu ma stanąć nowy budynek. Gmina udostępni tam pomieszczenie na kasy biletowe i małą poczekalnię. Od 1 listopada Trzcianka będzie właścicielem dworca. Do momentu rozpoczęcia prac związanych z przebudową placu Pocztowego, autobusy z dotychczasowego dworca, będą odjeżdżać tak jak do tej pory.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group