Asta Video Fest

1050. Rocznica Chrztu Polski na antenie TV ASTA

14.04.2016   Autor: AK
---

Dziś obchodzimy 1050. Rocznicę Chrztu Polski. Uroczystości zostały objęte honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Poznań i Gniezno świętować będzie do 16 kwietnia. To bardzo ważna data szczególnie dla Wielkopolski, podkreśla Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego:

Uroczystości związane z 1050. Rocznicą Chrztu Polski rozpoczęła w miniony poniedziałek uroczysta sesja Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Podczas niej marszałek Marek Woźniak podkreślał, że chrześcijaństwo na naszych terenach rozprzestrzeniało się stopniowo i pokojowo. Natomiast arcybiskup Stanisław Gądecki, przypominał postać Dobrawy, żony Mieszka I. Mówił też o tym, co mogło skłonić księcia do porzucenia pogaństwa, a archeolog prof. Hanna Kóčka-Krenz przypomniała uczestnikom m.in. o tym jak wyglądała pierwsza świątynia zbudowana przez Mieszka dla żony.

Natomiast TV ASTA, która także przyłączyła się do tych obchodów poprzez produkcję filmu "W Wielkopolsce zaczęła się Polska", powtórzy ten film.


Film "W Wielkopolsce zaczęła się Polska" będzie emitowany na antenie TV ASTA w piątek 15 kwietnia o godz. 17.25, w sobotę o godz. 11.00 i w niedzielę 17 kwietnia o godz. 11.00 i 18.00.

Film "W Wielkopolsce zaczęła się Polska" uzyskał nominację w XIII Edycji Konkursu dla Telewizji Lokalnych „TO NAS DOTYCZY”, w którym główną nagrodą jest statuetka „Kryształowego Ekranu”, w kategorii "Moja mała ojczyzna".

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie statuetek i nagród odbędzie się 26 kwietnia 2016 na uroczystej Gali w czasie Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej w Centrum Kongresowym „Warszawianka” w Jachrance.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group