Usiłowanie zabójstwa - usłyszał napastnik z siekierą

03.03.2016   Autor: AK
---

Napastnik z Margonina, który zaatakował pracownicę pomocy społecznej siekierą usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Śledztwo przeciwko Dariuszowi K., podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wągrowcu. 60-latkowi przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Mężczyzna podczas przesłuchania złożył wyjaśnienia, ale nie przyznał się do tego, że działał z zamiarem pozbawienia życia pracownicy socjalnej. W trakcie zajścia Dariusz K. był w stanie upojenia alkoholowego.

Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Wągrowcu wniosek o areszt. Sąd przychylił się do tego wniosku. Dariusz K. najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Przypomnijmy: w miniony poniedziałek, 29 lutego Dariusz K. przyszedł do siedziby Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Margoninie. Dariusz K. był po opieką pomocy społecznej od lat. W tym feralnym dniu mężczyzna zdenerwował się zbyt niską kwotą zasiłku i postanowił swoją frustrację wyładować na urzędniczce. W trakcie rozmowy z nią wyciągnął zza kurtki siekierę i uderzył najpierw w biurko, a następnie wymierzył cios w głowę kobiety. Ostrze siekiery nie trafiło jej w głowę, tylko dzięki interwencji innej pracownicy socjalnej, która była świadkiem zajścia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group