Stokłosowie nie zniesławili ekologów

02.02.2016   Autor: Artur Maras
---

Poznański Sąd Okręgowy podtrzymał wyrok uniewinniający małżeństwo Anny i Henryka Stokłosów od zarzutu zniesławienia działaczy Stowarzyszenia Ekologicznego Przyjaciół Ziemi Nadnoteckiej. Proces toczył się od pięciu lat, a dotyczył fragmentów książki "W szponach władzy". Wyrok jest prawomocny.

- Sąd Okręgowy w Poznaniu wyrokiem z dnia 29 stycznia 2016 roku nie uwzględnił apelacji wniesionej przez oskarżyciela prywatnego, w sprawie przeciwko Annie i Henrykowi Stokłosom, oskarżonych o przestępstwo z artykułu 212 § 1 i 2 KK i utrzymał zaskarżony wyrok Sądu Rejonowego w Chodzieży w mocy.  W punkcie 2. zasądził od oskarżyciela prywatnego na rzecz oskarżonych koszty ustanowienia obrońcy w postępowaniu odwoławczym - mówi sędzia Aleksander Brzozowski, rzecznik prasowy SO w Poznaniu.

Sądowy spór pomiędzy byłym senatorem, dziś radnym powiatowym, a ekologami toczył się pięć lat. W książce "W szponach władzy", będącej wywiadem rzeką z małżeństwem Stokłosów, pojawiły się określenia wobec działaczy Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Nadnoteckiej, że są „ekoterrorystami” i że stosują „esbeckie metody". Sąd uznał, że w Polsce funkcjonuje określony poziom debaty publicznej i takie określenia są w użyciu.

 

Przeczytaj więcej o: stokłosa, ekolodzy,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group