Seria zwycięstw PTPS-u

09.11.2015   Autor: Redakcja
---

Po pechowej inauguracji sezonu siatkarki PTPS-u "przypomniały", że umieją również wygrywać. W sobotę odniosły już trzecie z rzędu zwycięstwo i zajmują obecnie 5. miejsce w tabeli Orlen Ligi.

Po pokonaniu drużyn z Legionowa i Łodzi przyszedł czas na BKS Aluprof Bielsko Biała. Pilanki mimo słabego początku potrafiły przełamać się i zwyciężyć 3:2 (19:25, 12:25, 25:14, 25:23, 15:10)

Początek pojedynku wskazywał na to, że BKS odniesie łatwe zwycięstwo w hali przy ulicy Żeromskiego, jednak zawodniczki trenera Vettoriego po raz kolejny udowodniły, że w każdym meczu walczą do końca.

Pierwsze dwa sety bielszczanki wygrały do 19. i 12., trzeci set to dominacja pilanek, które pozwoliły przeciwniczkom zdobyć zaledwie czternaście punktów. Emocje na dobre rozpoczęły się w czwartej partii, która była niezwykle zacięta. Dopiero po dramatycznej końcówce PTPS zapewnił sobie zwycięstwo i możliwość rozstrzygnięcia spotkania w secie piątym. Już na początku tie-breaka pilanki wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddały do końca.

Kolejny mecz pilanki rozegrają na wyjeździe 14 listopada z drużyną KSZO Ostrowca Świętokrzyskiego.

/źródło: PTPS Piła/