Asta Video Fest

Zgubił się w lesie - policjant go uratował

15.10.2015   Autor: Redakcja
---

Dzięki błyskawicznej reakcji dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pile nadkom. Sebastiana Chabowskiego, mieszkaniec Płocka, który zgubił się w lesie na terenie powiatu pilskiego, szczęśliwie wrócił do domu.

- We wtorek, ok. godz. 11.30 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pile zadzwonił mężczyzna i poinformował, że zgubił się w lesie na terenie powiatu pilskiego. Dodał również, że jest mieszkańcem Płocka, przyjechał do rodziny i wybrał się do lasu na grzyby. Podkreślił, że ma problem ze słuchem i nie jest w stanie znaleźć drogi do domu. Tłumaczył, że rozmawiał dość długo przez telefon i spacerował po lesie, nie patrząc na kierunek - informuje mł. asp. Żaneta Kowalska, rzecznik KPP w Pile. - Po otrzymaniu tej informacji nadkom. Sebastian Chabowski natychmiast przystąpił do działania. Na początku uspokoił 62-letniego mężczyznę. Poprosił też, żeby się nie rozłączał. Policjant zapytał, czy wokół znajdują się jakieś oznaczenia, słupki, na których są znaki. Po pewnym czasie mężczyzna znalazł takie oznaczenie. Funkcjonariusz błyskawicznie zadzwonił do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra i Nadleśnictwa Kaczory, a tam pracownicy przekazali cenne wskazówki co do położenia lasów od głównej drogi.

Policjant cały czas był w kontakcie z mężczyzną i przekazywał mu informację, w jakim kierunku ma iść. Po kilkudziesięciu minutach mieszkaniec Płocka wyszedł na główną drogę i trafił do domu. W środę przekazał podziękowania dyżurnemu nadkom. Sebastianowi Chabowskiemu. Podkreślił, że gdyby nie szybka pomoc, jego spacer mógłby skończyć się bardzo źle.

Przeczytaj więcej o: policja, sebastian chabowski,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group