Asta Video Fest

Moda "made in Piła"

06.10.2015   Autor: Artur Maras
---

Moda od dawna zaczęła rządzić światem, ale czy jest widoczna również w Pile? Postanowiliśmy sprawdzić stan pilskich ulic. 

Dziwne kolory, kicz i szokujące zestawienia. Takie widoki to codzienność polskich ulic. Również w Pile można ujrzeć takie obrazki. A co ciekawsze stylizacje żyją swoim życiem w Internecie. Na jednym z portali społecznościowych powstał fanpage Faszyn from Piła

Strona choć założona niedawno, to ma już prawie 3 tys. fanów. Fotografie przyłapanych „na gorącym modowym uczynku” są oczywiście tak wykadrowane albo zamazane komputerowo, by nie można było rozpoznać na nich konkretnych osób. Przy niemal każdej z ilustracji znajduje się krótki komentarz, najczęściej dowcipnie i celnie podsumowujący konkretny pomysł na daną kreację.

Współzałożycielka, profilu zaznacza, że nie  powstał on po to, aby wyśmiewać gust innych mieszkańców miasta, ale by pokazywać jak różnorodna i często inna może być moda. Jednak modowe grzeszki się zdarzają, które są najczęstsze? - Źle dopasowane ubrania czyli np. bardzo obcisłe rzeczy, tudzież w drugą stronę, za obszerne. Różnie dziwnie zestawione wzory, agresywne takie bardzo, troszeczkę przesadzone, na pewno zestaw letnia skarpeta i sandał – mówi Lena, współzałożycielka Faszyn from Piła.

I taki oto tradycyjny zestaw letni, stał się tematem przewodnim imprezy w jednym z pilskich klubów. Impreza Faszyn from Piła była dla uczestników możliwością do ubrania się w takie połączenia, od których niejednej modowej blogerce włos by się zjeżył na głowie. I jak przyznaje managerka klubu, ludzie po prostu lubią kicz - Jest taka potrzeba, ludzie lubią się przebierać, lubią się bawić przy disco polo, choć nie przyznają się do niego. Dla mnie jest to alternatywa – mówi Joanna Naranowicz, managerka klubu Barka.

Prześmiewcza impreza była niepowtarzalną okazją, żeby ubrać się tak, aby ostatecznie wyglądać niemodnie. Jednak czy na co dzień pilanki ubierają się dobrze? Zapytaliśmy o to Justynę Śniegocką prowadzącą na antenie TV ASTA program lifstylowy Porcja Stylu - Wydaje mi się, że nasza pilska ulica rzeczywiście trochę się zmienia. To zresztą potwierdzają goście w moim programie. Styliści i projektanci twierdzą, że już coraz bardziej zwracamy uwagę na to aby fajnie i oryginalnie wyglądać – mówi Justyna Śniegocka, prowadząca program Porcja Stylu.

W Pile powstają już sklepy, które oferują w swoim asortymencie niemasową produkcję i wyszukane kolekcje. I to podobno na każda kieszeń - Pomysł się zrodził z myślą jak sami dla siebie szukaliśmy, czegoś do ubrania. Ciężko było znaleźć coś dla siebie. Trzeba było jechać do Poznania, do Bydgoszczy, do dużych miast, gdzie takie miejsca już są – mówi Krzysztof Góra, właściciel sklepu LOFT w Pile.

Zdaniem projektantki ubrań Magdy Hasiak kobiety i coraz częściej mężczyźni poszukują tego co modne i niepowtarzalne, dlatego warto wspierać takie przedsięwzięcia - Dają tym kobietom takie miejsce, które nie jest sieciówką, która jest trochę bezduszna, trochę anonimowa, trochę taka jak wszystko – mówi Magda Hasiak, projektantka mody.

Jak podkreśla projektantka kobiety jak i mężczyźni coraz częściej stają się świadomi swojego wyglądu. Może więc za jakiś czas na pilskich ulicach  pojawi się moda rodem z wielkich wybiegów?

 

Przeczytaj więcej o: porcja stylu, moda piła,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group