Akt oskarżenia za remont PDK

07.06.2015   Autor: Artur Maras
---

Do 5 lat więzienia grozi byłemu dyrektorowi Pilskiego Domu Kultury za poświadczenie nieprawdy. Ma to związek z ociepleniem frontowej ściany PDK.

Podczas remontu zastosowano gorsze i tańsze materiały budowlane, niż było  w projekcie. Straty wyceniono na 10 tysięcy złotych. - Jak ustalono w toku postępowania przygotowawczego, roboty nie były wykonane zgodnie z umową, Elewacja została położona nie na wełnę mineralną, jak to przewidywała umowa, a na płytę styropianową - mówi Magdalena Roman, prokurator rejonowy w Pile.

Akt oskarżenia obejmuje cztery osoby, w tym byłego dyrektora Pilskiego Domu Kultury Sławomira K. oraz wykonawcy robót i inspektora nadzoru.

7 lat temu wyremontowano ścianę frontową ówczesnego Pilskiego Domu Kultury. Kosztorys zakładał, że za ponad 160 tysięcy złotych na ścianie zostanie zamontowana gruba warstwa wełny mineralnej. Zamiast niej jednak położono cienki styropian. Ponadto nie skuto starych tynków, przez co nowy tynk zaczął odpadać. Dlatego w ubiegłym roku trzeba było ponownie wykonać ocieplenie. Miasto za remont musiało więc ponownie zapłacić.

Jeden z oskarżonych przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze, trzej pozostali, w tym były dyrektor, zostaną osądzeni przez sąd. Za poświadczenie nieprawdy w dokumentach grozi do 5 lat więzienia.

 

Przeczytaj więcej o: wypłata, kierowcy mzk, tina,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group