Asta Video Fest

Spełniliśmy marzenie Adriana!

01.06.2015   Autor: Magdalena Lach
---

Dzięki współpracy TV Asta i Klubu Żużlowego Polonia Piła udało się zrealizować marzenie 8-letniego Adriana Gacy. Ciężko chory kibic pilskiej Polonii odwiedził żużlowców przed meczem z KSM Krosno i wykonał rundę honorową po pilskim torze.

Adrian Gaca urodził się 23 stycznia 2008 roku z zespołem wad wrodzonych. Został porzucony przez swoich biologicznych rodziców. Pierwsze 8 miesięcy walczył o każdy dzień życia. Pomimo swojego cierpienia Adrian jest bardzo pogodny i często się uśmiecha. Marzenia ma podobne jak większość chłopców w jego wieku. Największym jednak było spotkać się żużlowcami Polonii Piła. Dzięki współpracy TV Asta i pilskiego klubu chłopiec, który większość swojego życia spędził w szpitalu mógł przez chwilę poczuć się jak prawdziwy żużlowiec, usiąść na motor i przytulić się do jednego z pilskich zawodników...

- Kiedy tylko dowiedzieliśmy się, że możemy pomóc Adriankowi nie mieliśmy żadnych wątpliwości – mówi Patrycja Jankowska z TV Asta. – Od razu zadzwoniliśmy do klubu Polonia Piła, i też usłyszeliśmy, że to świetny pomysł. Dla nas był to niewielki gest, a chłopcu sprawił wiele radości – kończy Jankowska.

Jesper Monberg, którego chłopiec zasypał uściskami przyznaje, że spotkanie z takim kibicem sprawiło mu ogromną radość...

- Dla mnie to była wielka rzecz. Czułem, że chłopczyk chce mnie przytulić – komentuje Jesper Monberg.To było wspaniałe i bardzo emocjonalne przeżycie – dodaje żużlowiec.

Wzruszenia nie kryła również mama chorego chłopca. Pani Kamila przyznaje, że bez pomocy tak wielu osób nie udałoby się zrealizować marzenia Adriana

- Jesteśmy bardzo wzruszeni. Jednocześnie chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w spełnienie marzenia Adriana – mówi wzruszona Kamila Nowak.

O wizycie w parku maszyn tuż przed ligowym meczem większość kibiców może jedynie pomarzyć.  Włodarze pilskiego klubu zaproszeniem chłopca do strefy zawodników po raz kolejny pokazali, że w sporcie nie liczy się tylko wynik...

- To wszystko robimy z myślą o ludziach. Dzisiaj spełniliśmy marzenie, praktycznie niedostępne dla normalnego kibica – wyjaśnia Tomasz Żentkowski z klubu Polonia Piła. – Radość tego dziecka była dla na po prostu bezcenna – dodaje menedżer pilskiego klubu.

Po spotkaniu chłopca z żużlowcami pilska publiczność przywitała młodego kibica gromki brawami na płycie boiska. Adrian wykonał rundę honorową w towarzystwie żużlowców, a później już z trybun kibicował Polonii podczas meczu z KSM Krosno.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group