Przeciwko społecznemu wykluczeniu

31.05.2015   Autor: Redakcja
---

O utworzeniu Zakładu Aktywizacji Zawodowej w Wałczu mówi się już od dawna, ale jeszcze nigdy plany nie były tak bliskie realizacji.

We wrześniu w urzędzie marszałkowskim złożony zostanie projekt o dofinansowanie. ZAZ natomiast miałby powstać w przyszłym roku. - Pracujemy nad koncepcją. Pracują w tym zespole wszyscy ci, którzy przez lata pracowali z niepełnosprawnymi w różnym zakresie, a więc PCPR, Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztaty Terapii Zajęciowej. Będzie to bardzo duża szansa, aby ci ludzie - teraz trochę wykluczeni z życia zawodowego - mogli tam właśnie uzyskać możliwość pracy, wrócić na ten rynek pracy - mówi Jolanta Wegner, wicestarosta wałecki.

Zakład Aktywizacji Zawodowej w Wałczu miałby sam na siebie zarabiać. W planach jest utworzenie do pięciu pracowni, dostosowanych do różnych rodzajów niepełnosprawności. Być może będzie to punkt rozbiórki sprzętu elektronicznego, pralnia z prasowalnią, catering albo usługi z zakresu utrzymania czystości.

We wrześniu w urzędzie marszałkowskim zostanie złożony projekt o dofinansowanie. Wałecki ZAZ mieściłby się w obecnej siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wałczu, przy ulicy Bydgoskiej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group