Podświetlona Kapsuła Czasu już jest

21.05.2015   Autor: Artur Maras
---

Na placu Konstytucji 3 Maja ponownie została umieszczona pilska Kapsuła Czasu. Na czas prowadzonych prac związanych z rewitalizacją nowego centrum kapsuła została wykopana.

Teraz wróciła na Plac gdzie znajduje się w specjalnie przeszklonym otworze. - Pomieszczenie ma przezroczystą górę, przez którą każdy mieszkaniec miasta, turysta, będzie mógł zajrzeć do środka i zobaczyć, że kapsuła tam się właśnie znajduje. Wieczorem będzie też podświetlona - mówi Jolanta Sobieszczyk z Urzędu Miasta Piły.

Wcześniej, bo w 2013r. Kapsuła została zakopana na placu Konstytucji w związku z obchodami 500-setnych urodzin miasta. Uważano, że to świetna okazja aby pozostawić jakąś pamiątkę dla przyszłych pokoleń. Wtedy to umieszczono w skrzyni książki, publikacje historyczne, dukaty miejskie, aktualne mapy, medale z zawodów czy współczesne pieniądze. Pilscy dziennikarze dołożyli do niej aktualne wydania gazet i nagrania audio.

Pojemnik waży 35 kilogramów i został wykonany przez pilską firmę. Widnieje na nim adnotacja, aby otwierać go co sto lat i dokładać kolejne pamiątki. Kolejna data otwarcia przypada więc w 2113 roku...

 

Przeczytaj więcej o: juwenalia w pile,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group